2008 წლის აგვისტოს ომის დროს თავდაცვის სამინისტროს 170 თანამშრომელი დაიღუპა

აგვისტო 08 2018 font size decrease font size increase font size
Rate this item
(0 votes)

2008 წლის რუსეთ - საქართველოს ომში დაღუპული ქართველი ჯარისკაცების სია.

ომში სულ 170 ადამიანი დაიღუპა, აქედან 9 უგზო-უკვლოდ დაკარგულად ითვლება

მ.შ. ოფიცერი: 23

კაპრალ/სერჟანტი: 136

რიგითი: 1

რეზერვისტი: 9

სამოქალაქო პირი: 1

კაპიტან-ლეიტენანტი ჭიტაძე თეიმურაზ თამაზის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
კაპრალი დათუაშვილი ზვიად რევაზის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები საზღვაო
კაპრალი ფიჩხაია თემურ გოგის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
კაპრალი ღვინჯილია გიორგი ნუგზარის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
კაპრალი ბარბაქაძე ზვიად ზურაბის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
კაპიტანი ბალხამიშვილი ალბერტ უშანგის ძე – სამხერო-საჰაერო ძალები
სერჟანტი დევნოზაშვილი ნოდარ ეფრემის ძე – სამხერო-საჰაერო ძალები
ავიაციის უმცროსი სერჟანტი ნანუაშვილი გიორგი ჯიმშერის ძე – სამხერო-საჰაერო ძალები
კაპრალი ბასილაძე ბადრი გიორგის ძე – სამხერო-საჰაერო ძალები
ვადიანი ს/მ გურჩიანი სამსონ ფრიდონის ძე – სამხერო-საჰაერო ძალები
კაპრალი ტრაპაიძე შალვა გურამის ძე – I ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი თაყაძე ვიტალი ილიას ძე – I ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ბეკურაშვილი მამუკა გოჩას ძე – I ქვეითი ბრიგადა
ლეიტენანტი ხურციძე შოთა ოლეგის ძე – I ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი შაინიძე ასლან ჯემალის ძე – I ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ნიკიტინი თამაზ ედუარდის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი ფანცულაია მამია თამაზის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი თეფანია ლევან ოთარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი დიასამიძე ედნარ დურსუნის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ჯაილოვა დიმიტრი ოთარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ბოკუჩავა თემურ ტარიელის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი სამაკაშვილი მამუკა ნუგზარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი შაინიძე ამირან ნოდარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი აბაშიძე მალხაზ ილიას ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ბალაშვილი ზურაბ გივის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი დვალიშვილი მიხეილ დავითის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ბერიძე თეიმურაზ ბეჟანის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი შეყლაშვილი ილია ვაჟას ძე – II ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი თურმანიძე ფრიდონ გიორგის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
სერჟანტი შაინიძე ვაჟა ნოდარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი გელდიაშვილი ანზორ ვახტანგის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი კოხრეიძე ლევან რეზოს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი ონიანი ალექსანდრე ვალოდის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი წულაძე რუსლან ვილორიკის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ფორჩხიძე ნიკოლოზ ჯონდოს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი კუპატაძე შმაგი როლანდის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი კაცაძე ზვიად სერგოს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი გაბუნია ილია ივანეს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ჯანელიძე ირაკლი ვაჟას ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ბარამია მარლენ ტარიელის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
სერჟანტი მელქაძე ლევან თამაზის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპიტანი ლაგურაშვილი ლერი თენგიზის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი მანძულაშვილი ლევან ოლეგის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი წილოსანი ემზარ შუქრის ძე- II ქვეითი ბრიგადა
ავიაციის უმცროსი სერჟანტი კაკაურიძე ფელიქს მიტუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ზოიძე რომანი ლევანის ძე- II ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი კოშაძე კახა აკაკის ძე- II ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი გოგნაძე ვალერი სულიკოს ძე- II ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი ეფაძე ზურაბ ავთანდილის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ტატუაშვილი გიორგი ზაურის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ზაზაშვილი ალექსანდრე პავლეს ძე – III ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი გიგუაშვილი მალხაზ თამაზის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ქამაშიძე ავთანდილ იოსების ძე – III ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ხარჩილავა კობა რევაზის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ბალახაშვილი არტემ გურამის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი თუთისანი მერაბ მურმანის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ციცქიშვილი ვალერი რეზოს ძე – III ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი გოგორიშვილი გიგა ტიტეს ძე – III ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი სმირნოვი ვასილი იურის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი კოპალიანი პაატა ჯეირანის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი ბრეგაძე ფრიდონ ავთანდილის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
უფროსი ლეიტენანტი ახობაძე მერაბ ტარიელის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპიტანი სერგია კობა იურის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპიტანი კირაკოზაშვილი გიორგი ოთარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
მაიორი დოლიძე შალვა ზაურის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
სერჟანტი მგალობლიშვილი ფილიპე ჰამლეტის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
უფროსი ლეიტენანტი ბაბუციძე ილია გიორგის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
უფროსი ლეიტენანტი ნადარეიშვილი გიორგი გენადის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
ლეიტენანტი ბარდაველიძე ალია მერაბის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი დევდარიანი ლევან ცაგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ბაზაძე ირაკლი ომარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი თენიეშვილი ზაურ ჯუმბერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ლომიძე ავედიკ ვახტანგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ყალაბეგიშვილი ნიკა გაბრიელის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ჯიქია დავით დაზმერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი დადვანი საბა შამილის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ირემაძე მურთაზ გურამის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი გზირიშვილი ვახტანგ ბადრის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი დვალიშვილი დავით რობერტის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი დოიჯაშვილი ონისე ლევანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი მჟავანაძე რაულ ასლანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ჩადუნელი დევი ჯონდოს ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ქარჩავა გოგიტა ნუგზარის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი მახარაშვილი ზაურ მურმანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი წურწუმია კობა ამირანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ჯავახიშვილი გიორგი გენადის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ღვინიაშვილი სოსო თენგიზის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ბერიკაშვილი გიორგი მიხეილის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი დავითაშვილი ვლადიმერ უშანგის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი იოსებიძე ლევან შუქურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ახალკაცი რეზო გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი აბრამიშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
უფროსი სერჟანტი ფერაძე ზაზა თენგიზის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი სოფრომაძე უშანგი ომარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა
მაიორი ჭედია გელა გივის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
სამედიცინო სამსახურის სერჟანტი ჭელიძე მერაბ თამაზის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ღვინიაშვილი გიორგი თენგიზის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი მამალაძე ამირან გურამის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ტოროშელიძე ჯიმშერ იაშას ძე – საინჟინრო ბრიგადა
კაპრალი მურადაშვილი გიორგი პაატას ძე – საინჟინრო ბრიგადა
სერჟანტი ახალკაცი ზაზა ბეგლარის ძე – საინჟინრო ბრიგადა
პოლკოვნიკი ელიზბარაშვილი დავით ვალიკოს ძე – საინჟინრო ბრიგადა
უფროსი სერჟანტი ბერიანიძე არჩილ ვახტანგის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
სერჟანტი ბადრიაშვილი გიორგი ნოდარის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
უფროსი სერჟანტი მელიქიძე თამაზ არდიკოს ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი კვალიაშვილი ივანე მალხაზის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი განჯელაშვილი ვასილ გივის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი რომელაშვილი გიორგი ირაკლის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი დოთიაშვილი ზაზა ზაურის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი კურდღელაშვილი ჯიმშერ ელგუჯას ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი მამუკაშვილი გიორგი ვალერის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი კვირიკაშვილი ზაქარია იოსების ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
სერჟანტი ინაური ელგუჯა ნოდარის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი ურიგაშვილი ზურაბ თამაზის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი მეხატურიშვილი იოსებ გურამის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი მიჩიტაშვილი მზეჭაბუკ ტარიელის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი ერაშვილი რამაზ გურამის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი წულაია გიზო გულივერის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი ელიკაშვილი ივანე ნუგზარის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
უფროსი სერჟანტი მაკრახიძე გოგიტა გურამის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი ქარელი ოთარ პაატას ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
სერჟანტი ცერცვაძე მიხეილ ქიშვარდის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი შაინიძე გიორგი დავითის ძე – ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი
უმცროსი სერჟანტი ასლანიძე ომარ ლეოს ძე – ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი
სერჟანტი თავგორაშვილი კახაბერ გიორგის ძე – სპეციალური ოპერაციების დაჯგუფება
ს/პირი რაზმაძე ამირან ავთანდილის ძე – ჯარების ლოგისტიკური უზრუნველყოფის დეპარტამენტი
რეზერვისტი ხურცილავა დათა ბესიკის ძე – ეროვნული გვარდია
რეზერვისტი ჭითანავა გოგა ტარიელის ძე – ეროვნული გვარდია
რეზერვისტი კიკალეიშვილი ოთარ ბახვას ძე – ეროვნული გვარდია
რეზერვისტი გაბუნია შალვა ემზარის ძე – ეროვნული გვარდია
რეზერვისტი ბერაია გოგა რევაზის ძე – ეროვნული გვარდია
რეზერვისტი იოსავა მიხეილ ბესიკის ძე – ეროვნული გვარდია
რეზერვისტი ჭოჭუა ლევანი მძლავრის ძე – ეროვნული გვარდია
რეზერვისტი მორბედაძე ირაკლი ოთარის ძე – ეროვნული გვარდია
რეზერვისტი ბოჭოიძე ზაზა სავლეს ძე – ეროვნული გვარდია
კაპრალი ბლიაძე დავით ბუხუტის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ქამაშიძე ტარიელ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
ლეიტენანტი მამისაშვილი რეზო გელას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი წიქარიშვილი გიორგი ზაზას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ჭაღალიძე თენგიზ შოთას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი გლუნჩაძე ზაზა თენგიზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპიტანი ყულოშვილი ერეკლე მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპიტანი თანდაშვილი ალექსანდრე დიმიტრის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი გოროზია სერგეი კონსტანტინეს ძე-IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი მიდელაშვილი ლევანი ავთანდილის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
სამედიცინო სამსახურის უმცროსი ლეიტენანტი ბეგიაშვილი ზურაბ თემურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი ანწუხელიძე გიორგი ზაურის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ქათამაძე გიორგი შირინის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
უფროსი ლეიტენანტი მელია სერგო თამაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი მებაღიშვილი გელა მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ბეჟუაშვილი იოსებ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
უფროსი სერჟანტი ნაჭყებია ზურაბ სერგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ხუბულური კახაბერ ირაკლის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი უგრეხელიძე რომან გრიგორის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ჭონიშვილი ოლეგ სერგოს ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი რომელაშვილი გელა მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი ბერანძე ბადრი ოთარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა
კაპიტანი ჯოჯუა გიორგი თეიმურაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
უმცროსი სერჟანტი დანელია გოჩა გურამის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
უფროსი ლეიტენანტი ნატროშვილი ალექსი გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ხაიკაშვილი შმაგი ამირანის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს დაკარგული სამხედრო მოსამსახურეების სახელობითი სია

სულ: 9

მ.შ. ოფიცერი: 2

კაპრალ/სერჟანტი: 7

კაპრალი ალავერდაშვილი რეზო გოჩას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
სერჟანტი ტურაშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
კაპრალი ნოზაძე შმაგი გუგულის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
უფროსი სერჟანტი თიგიშვილი გელა ვაჟას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
ლეიტენანტი რომელაშვილი გიორგი მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი ბირთველიშვილი ზაზა თამაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპრალი სუხიტაშვილი ოთარ დიმიტრის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
კაპიტანი ჯიშკარიანი ვეფხვია გიგუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა
კაპიტანი ქარდავა პაატა იაშას ძე – ს/დ დეპარტამენტი, I ოპერატიული სამმართველოს თანამშრომელი

Read 1170 times

გორის სათემო რადიო "მოზაიკას" პარტნიორი

studia-re

გორის სათემო რადიო "მოზაიკას" პარტნიორი

ნიმდი